Mokslo įstaigoms užsidarius vasaros atostogų, jau po kelių savaičių „laisvės“ galima išgirsti vaikus skundžiantis, kad nėra ką veikti. Vienas iš šios problemos sprendimo būdų – išleisti savo atžalas į vasaros stovyklą. Su antrus metus į geriausių šalies vaikų stovyklų TOP 5-etuką patenkančios įmonės „Aktyvus stovyklavimas“ įkūrėja ir vadove Edita Dembinskiene kalbame, kodėl pravartu savo atžaloms parinkti būtent aktyvaus poilsio stovyklą.

Trumpai papasakokite, kokias stovyklas vaikams ir jaunimui organizuojate šiemet?

Šiemet Klaipėdos rajone siūlome prisijungti į burlenčių, jėgos aitvarų stovyklas, ten pat organizuojame ir ekstremalią stovyklą . Pirmą kartą kviečiame ir į ilgalenčių (longbord – angl.) stovyklą. Na o Zarasų rajone veiks vandenlenčių stovykla. Į stovyklas kviečiame 8-18 m. amžiaus vaikus, jei vaikas aktyvus, su tėvelių rekomendacijomis – priimame ir nuo 7-erių. Beje, kol vaikai semsis patirties su bendraamžiais, jų tėvai gali išbandyti burlenčių pamokas mūsų suaugusiems skirtoje mokykloje.

Įmonė „Aktyvus stovyklavimas“ veikia jau dešimtmetį, antrus metus iš eilės patenka į TOP 5 pačių geriausių Lietuvoje stovyklų sąrašą. Kaip sugebate išlaikyti tokį populiarumą, sudominti vaikus ir jaunimą?

Manau, vienas iš mūsų privalumų yra lankstumas. Pavyzdžiui, jau kurį laiką siūlome vaikams išbandyti ne vieną, o net tris sporto šakas vienos stovyklos metu. Kalbu apie ekstremalią stovyklą, kurios metu galima išbandyti ir vandenlentes, ir burlentes, ir jodinėjimą. Tai vaikams neatsibosta, o kai kurie išsirenka sporto šaką, kurią kultivuoja ateityje. Be to, stovykla į vaiko gyvenimą įneša daug gerų emocijų. Kadangi stovyklos metu ribojame naudojimąsi telefonais, vaikai ima daugiau bendrauti, atsiskleidžia. Visi be išimties susiranda draugų. Na o pramokus naujos sporto šakos, atsiranda ir didesnis pasitikėjimas savimi, taip pat „įkrentantis“ į gerų patirčių komplektą.

Žiniasklaida mirga nuo straipsnių, kokie fiziškai pasyvūs yra Z kartos vaikai.  Papasakokite, kodėl būtina kiek įmanoma labiau skatinti vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą?

Fizinis aktyvumas viena aktualiausių šiuolaikinės kartos problemų. Dėl jo trūkumo vaikams išsivysto įvairūs laikysenos sutrikimai, atsiranda viršsvoris, nuo dažno žiūrėjimo į ekranus suprastėja rega. Tuo tarpu aktyvi fizinė veikla užtikrina sveiką vaikų vystymąsi, gerą savijautą, skatina nervų sistemos raidą. Leidžiant laiką aktyviai, ne tik gerėja vaiko fiziniai duomenys, pusiausvyra, bet ir loginis mąstymas, problemų sprendimas ir gebėjimas kontroliuoti savo emocijas. Taigi, meilė judesiui suteikia balansą tarp fizinio, psichinio ir emocinio intelekto.

Akivaizdu, sporto nauda didžiulė. Tačiau tėvai dažnai linkę nerimauti, kad aktyvios stovyklos neatitiks vaikų, kurie mėgsta laiką leisti prie ekranų, pomėgių ar fizinių pajėgumų. Ką jiems atsakytumėte?

Dalis vaikų yra motyvuoti, aktyvūs, ypač iš sportuojančių šeimų, bet kita dalis – laisvalaikį mėgsta leisti elektroninėje erdvėje, ir rodos, jiems daugiau niekas nerūpi. Tokių vaikų pasyvumas aktyviai veiklai,  jaučiamas ilgiausiai pusdienį, o vėliau šie vaikai įsijungia į užsiėmimus, pradeda komunikuoti, prisijungia prie komandinės veiklos ir jų gera nuotaika juos lydi visą stovyklos laikotarpį.

Kas liečia fizinius pajėgumus, vaikai pagal patyrimo laipsnį yra skirstomi į pradedančiųjų ir pažengusių grupes. Būsimi stovyklautojai visai neprivalo būti turėję patirties sporte, būti susižavėję ekstremaliomis sporto šakomis. Dar daugiau – pas mus atvyksta vaikų, kurie net nemoka plaukti, tačiau tai nėra kliūtis mokytis vandens sporto, nes vaikus buriuoti mokome Kuršių mariose, kuriose yra labai seklu. Kadangi mūsų stovyklose gali dalyvauti iki 20 vaikų vienoje pamainoje, mes galime kiekvienam iš jų skirti individualų dėmesį.

Ar pagrįsta tėvelių baimė, kad aktyvioje stovykloje yra galimybė susižeisti?

Visų pirma, pas mus dirba kvalifikuoti instruktoriai, patyrę vadovai, o visų svarbiausia – turime ilgametę patirtį darbuojantis su vaikais, todėl puikiai žinome, kaip vaikams sukurti saugią aplinką. Prieš prasidedant pamokoms, pagal pasirinktą sporto šaką, instruktoriai stovyklautojus supažindina su visomis saugumo taisyklėmis, kiekvienam išduoda atitinkamą inventorių ir visas būtinas apsaugos priemones. Todėl galiu drąsiai teigti, kad susižeisti yra labai maža tikimybė.

Galbūt norėtumėte ką nors pridurti, palinkėti?

Norėčiau palinkėti, kuo daugiau judėti, daugiau bendrauti, kurti aktyvias bendruomenes, dėl to tapsime tik laimingesni ir stipresni kaip asmenybės.  Manau, kiekvieno žmogaus, o ypač vaikų, bent maža dienos dalis turėtų būti aktyvi.  Ji veikia kaip stimuliatorius, kuris sukelia gerą nuotaiką. Kai vakare griūni į lovą ir supranti, kiek daug Tu nuveikei. O tas malonus fizinis nuovargis – kažkas nerealaus. Taip jaustis linkiu kiekvienam.




Daugiau apie „Aktyvus stovyklavimas“ organizuojamus renginius: www.aktyvusstovyklavimas.lt  
Straipsnio autorius: Karina Sėrikova   

Partneriai