Šiandien yra milijonai snieglenčių sporto entuziastų visame pasaulyje. Tai viena iš jauniausių sporto šakų. Praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje tik 7% visų slidinėjimo kurortų buvo pritaikyti snieglentininkams.

Viskas prasidėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose, banglentininko Sh.Poppeno šeimoje. Jo žmona užregistravo savo išradimą ir pavadino jį "sniego serfingu". Tai tapo snieglenčių projektavimo ir tobulinimo pagrindu tokioms kompanijoms kaip "Burton" ir "Sims". Inžinierius Poppenas pirmąją snieglentę sukonstravo iš dviejų surištų slidžių, kurių priekyje buvo pririšta virvė, jos pagalba slidininkas galėjo kontroliuoti važiavimą. Šią naujovę jis sukonstravo 1964 m., savo dukters gimtadienio vakarėliui. Atradimas greitai tapo populiarus tarp kaimynų. Pagaliau, kai visi dukters draugai panoro turėti tokias slidinėjimo priemones, Poppennui kilo mintis gaminti jas pardavimui. 1965 m. prasidėjo masinė "sniego lentų" gamyba ir pardavimas. Poppenas, bendradarbiaudamas su "Brunswick Corporation", per dešimt metų pardavė apie pusę milijono vienetų savo produkcijos. "Sniego lentos" kainavo nuo 10 iki 30 $. Vėliau dėl nevykusios reklamos pardavimas sustojo, bet daugelis matė šios naujovės perspektyvą ir tai tapo stimulu vystyti snieglečių sportą.

1972 m. kitas banglentininkas D.Milovich pradėjo tobulinti snieglentes ir įkūrė pirmąją snieglenčių gamybos kompaniją "Winterstick". Jis smarkiai pakeitė  snieglenčių konstrukciją, tačiau didelio susidomėjimo nei tarp slidininkų, nei tarp slidinėjimo kurortų paslaugų tiekėjų tai nesukėlė ir 1980 m. "Winterstick" bankrutavo.

Kai J.Burton Carpenter išbandė pirmąją snieglentę, jam buvo 14 metų. Jaunuoliui šis pasivažinėjimas baigėsi lūžiu, bet naujovė jį sužavėjo kaip niekas kitas. 1977 m. baigęs koledžą ir metęs nemėgstamą darbą, jis nusprendžia įkurti snieglenčių kompaniją "Burton". Pirmiausia buvo ištobulinta snieglentės konstrukcija. "Burton" kompanijos snieglentė kainavo apie 38 $, tuo metu tai buvo nemaža kaina. Dažnai slidinėjimo trasose snieglentininkai buvo net neįleidžiami, todėl snieglenčių pardavimas tapo tikru iššūkiu gamintojams. Nežiūrint į tai, "Burton" kompanija plėtėsi ir tapo viena iš žymiausių ir didžiausių snieglenčių ir slidinėjimo inventoriaus pardavimo kompanijų pasaulyje.
Pirmosios snieglenčių varžybos įvyko 1981 m. Kolorado valstijoje, JAV. Kiek vėliau pradėta leisti specializuotus žurnalus snieglentininkams. Po kelerių metų varžybos pradėtos rengti ir Europoje. 1990 m. įkurta Tarptautinė snieglenčių federacija. 1998 m. snieglenčių sportas įtrauktas į Olimpinių sporto šakų sąrašą.

Autorius: xteam.lt

Partneriai